Selçuklu’da dış mahallelerin yol konforu arttı
![](https://habercubuk.com.tr/wp-content/uploads/2022/12/selcukluda-dis-mahallelerin-yol-konforu-artti-LPejpJHO.webp)
Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi asfalt döneminde dış alanlarda gerçekleştirdiği çalışmalarla yolları çağdaş peyzaja dönüştürdü.
Selçuklu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı gruplar, asfalt döneminde ilçe merkezinin yanı sıra dış mahallelerde de çalışmalarını yavaş tempoda sürdürdü. Sıcak ve soğuk asfalt çalışmasıyla mahalle yolları çağdaş bir görünüme kavuştu. 2022 yılı hizmet planlaması çerçevesinde dış mahalleler için belirlediği asfaltlama amacına ulaşan Selçuklu Belediyesi, dönem için belirlenen hedefler doğrultusunda çalışma gerçekleştirdi. Selçuklu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince Ulumuhsine- Derbent, Küçükmuhsine- Derbent, Kızılcakuyu- Aksaray, Güvenç- Ankara yolu, Yukarıpınarbaşı- Sarıcalar, Sızma- İstanbul Yolu, Bağrıkurt- İstanbul Yolu, Çaltı- Sarıcalar, Yazıbelen- Ankara Yolu, Kervan ve Eğribayat ilçelerini birbirine bağlayan yollarda 47 bin metre uzunluğunda 81 bin 360 ton sıcak asfalt çalışması yapıldı. Ekipler, mevsim koşulları elverdiği sürece çalışmalarına devam edecek.
“Dış mahallelerimize ulaşımı kolaylaştırdık”
Dış mahallelerimizin ulaşım kalitesini ve konforunu artırmak için dönem boyunca değerli çalışmalara imza attıklarını belirten Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatımcı, “Dış mahallelerimizde yollarımıza modern bir görünüm kazandırdık, dış mahallelerimize ulaşımı kolaylaştırdık. Selçuklu ilçesindeki merkez mahallelerimizin yanı sıra merkez dışındaki mahallelerimizde de yol standartlarını yükseltmek için.İlimiz için asfalt kalitesini yükseltmek adına çok değerli çalışmalar yapıyoruz.Hem ana yolun hem de anayolun standartlarını yükseltiyoruz. dış mahalle bağlantı yolları ve dış mahallelerimizin ortasındaki bağlantı yolları Selçuklu’da tüm dış mahallelerimizde yol genişletme çalışmaları ve sıcak asfalt çalışmaları ile mahallelerimizin şehir merkezine ulaşmasını sağlamaktadır.Çok değerli bir yere sahiptir ve Türkiye’de bu anlamda hemşehrilerimizin ulaşımına çok değerli katkılar sağladık inşallah bu çalışmalarımıza devam edeceğiz” xt yıl ve diğer mahallelerin yollarını yenileyin.” konuştu. – KONYA